Acest subiect conține 6 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2393
     attila 
    Participant

    Salutare toti,

     

    Asi cumpara/adopta un dihor (sau doua, hmm) sau pui de dihor. Pe langa asta caut si gazde de dihor sa vad cum e sa tii dihorasi. 

    Aaa, si toate astea in Cluj sau in jurul clujului.

     

    Toate cele bune,

    Attila

    #4224
     iulia 
    Participant

    Salut !

    In primul rand, inainte sa adopti/cumperi un diohoras sau mai multi , gandeste-te daca ai timp pentru el/ei, sa te ocupi de ei si sa te joci cu ei … in general un dihoras poate fi cam ca si un copil , trebuie sa fii cu ochii pe el cat e puiut ca papa din 3 in 3 ore … zi/noapte , trebuie sa-ti asiguri casa sa fii sigur ca n-ai nici o gaura, tub sau ceva in care micutul se poate baga … geamurile la fel trebuie sa le tii mai mult inchise sau deschise pe  vertical sau iti pui plase ca sa nu risti sa sara pe geam , sunt foarte curiosi … si nu in ultimul rand trebuie sa te gandesti daca iti doresti cu adevarat acest animalut atat de simpatic pentru a nu te razgandi la prima muscatura sau la prima “problema” dupa care sa-l dai la adoptat sau mai rau sa-i dai drumul , pentru ca afara el nu se descurca singurel

    daca toate astea ti se par ok . o sa incerc sa mi fac timp sa te invit la mine sa vezi cum arata o casuta in care un dihorash face regulile jocului :*

    te pupam cu drag si asteptam reactii !!!

    #4226
     Simo_Pas 
    Participant

     Salut, bine ai venit! Te invit sa vezi live 2 dihorasi (Tina & Tony) .Sunt cele mai superbe animalute dar si cele mai bandite :))

    #4227
     Anonim

    Buna, Atilla 🙂

    Avem cateva mari iubitoare de dihorasi in zona Clujului, care cu siguranta te vor ajuta sa iti faci o idee live despre acest animalut. Multa bafta! 

    #4230
     attila 
    Participant

    timp: lucrez si eu 8-9 ore, si dupa aia de obicei sunt acasa, mai e si sotia care misca cam asincron cu mine

    geamuri: vertical deschise, da

    dorinta: cam de 10 ani tot vreau si cumva nu am avut circumstante potrivite

    muscaturi: am avut 2 pisici sunt rezistent la capsare/muscatura/vanat/mancat

    gradina: am o gradina mica in fata casei unde as putea sa scot la sapat (cu lesa), oricum sunt mult acolo ca imi place gradinaritul 🙂

    casa: sunt destul de inventiv si cred ca pot face ca sa reziste la dihori si sa creez teren de joaca

    #4231
     Anonim

    Din cate spui, esti pregatit. Mai lipseste dihorul! Cool

    #4234
     Simo_Pas 
    Participant

    S-a rezolvat si cu dihorasii Smile asteptam sa ne prezinte frumoasele domnisoare.

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account