Acest subiect conține 2 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 5 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2475
     margot1 
    Participant

    Am scris deja ca simbata seara l-am pierdut pe Teivel.

    Susy s-a vazut brusc singura, il cauta pe Teivel prin toata casa, alearga dupa noi pas cu pas, nu ne lasa o clipa din ochi.

    Duminca seara ne-am pus pe cautat dihori si culmea, luni am gasit la noi in oras, chiar in vecini o dihorita tot de 5 ani.

    Am sunat imediat si marti am mers sa o vedem si sa o luam.

    Am gasit o cusca destul de mare, in loc de paturi talaj, niste graunte  hrana de pisici si un “sobolan” ceva mai mare.

    Cind s-a vazut cu susy, citeva secunde a fost liniste, apoi au inceput tipete si s-au si clantanit in ceafa.

    Le-am despartit, imbarcat in masina si acasa cu domnisoarele!!!!

    Acasa a inceput lupta cu adevarat, Susy o prinde de ceafa si o cara prin toata casa, ea tipa si pirtie de mama focului.

    Saraca de ea are deja crusta in ceafa. Azi am cintart-o, abia daca are 500 de grame. Susy are 900 grame. Nici nu e de mirare ca o cara.

    Amarita de ea, carnita nu papa, bobite abia daca se atinge de ele. Galbenus de ou maninca numai de pe degeti

    Acum le lasam peste zi cind suntem acasa in aceeasi camera, una in cusca, una afara, sa se miroasa, sa se vada.

    Sper ca in citeva zile sa se inteleaga cit de cit.

    Aveti voiidei cum sa le acomodam impreuna?

    Salutari la toti!!!!

    Margareta

    #5087
     Simo_Pas 
    Participant

    2 fetite se accepta un pik mai greu, sper sa se acomodeze repede. Sfatul meu este sa o tii pe micuta noua in cusca sa se acomodeze Susy cu ea si treptat sa le lasi impreuna cate putin. Multa bafta! Va pup Kiss

    #5091
     Anonim

    Este normal sa fie asa, Susy este sefa casei si se manifesta. Cred ca trebuia sa ii lasi putin timp pana sa aduci un companion nou. Schimba-le lucrurile intre ele, sa se obisnuiasca fiecare cu mirosul celeilalte si, cu multa rabdare, cred ca vei reusi. 

    Incearca totusi sa minimizezi stresul, si pentru una, si pentru cealalta, chiar daca acomodarea dureaza mai mult 🙂

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account