Acest subiect conține 5 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 11 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2512
     DavidH 
    Participant

    De putin timp incoace, Tedy ii cam aplica corectii lui Sara, o musca rau si din ce in ce mai des, ea e destul de mica pe langa el. Acum 5 minute a muscat-o in asa hal, incat a trebuit sa il pun cu capul sub jetul de apa ca sa ii dea drumul… Vreo rezolvare? Impart aceeasi cusca, mi-e frica sa nu o raneasca. El e foarte bland cu oamenii, ea e mai rebela si mai agresiva, dar cu el nu are nici o problema, il respecta nu-i ia din castronul lui de mancare, nu-l deranjeaza cu nimic. De ce se comporta asa?

    #5280
     Simo_Pas 
    Participant

    Din cauza ca nu este castrat! (parerea mea)

    #5286
     Anonim

    Ce varsta au? Daca nu e legat de imperechere, cand masculii se comporta asa cu femelele care nu ii accepta, poate fi o bataie pe teritoriu.

    #5290
     DavidH 
    Participant

    Au 5 luni. Cred ca pe teritoriu se bateau. Acum au incetat.

    #5324
     yoyo 
    Participant

    Buna. am si eu un dihor, de 1 an si ceva, castrat , azi mi-am luat o dihorita, insa baiatul se cam repede la ea. HELP? cum sa ii fac sa se inteleaga??

    #5325
     Simo_Pas 
    Participant

    Buna, bine ati venit printre noi 🙂 Se “bat” pentru ca nu se cunoasc inca. Poti evita bataia de la prima intalnire, doar daca puneai pe unul in cusca cateva zile, iar celalalt liber,asa se invatau unul cu celalalt. Acum ca sau cunoscut ,  in 1-2 zile, eu cred ca nu se vor mai “bate”. Joaca lor este un pic mai dura, dar nu este bataie in adevaratul sens al cuvantului. Mai citeste prin forum si sigur vei gasi mai multe explicatii. Sper sa se inteleaga bine micuti!

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account