Acest subiect conține 11 răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  moko_laura acum 12 ani, 11 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2301
     Anonim

    Tocmai am constatat ca dihorul meu mascul sangereaza, sursa fiind (cred) preputul. S-a intalnit cineva cu problema asta pana acum? Care ar putea fi cauza?

    Nu pot sa ajung la veterinar decat peste niste ore bune si sunt destul de ingrijorata…

    #2877
     Anonim

    Mhh, nu cred ca trebuie sa intri in panica la modul asta. Cateva ore nu sunt o problema. Ce fel de sangerare este: abundenta, usoara?

    #2878
     Roxana 
    Keymaster

    Nu este abundenta momentan, dar am gasit urme de sange pe jos (cam ne-ar curge noua de la o taietura putin adanca la deget). L-am spalat si acum este putin rosiatic in zona penisului, sigur de acolo curge…

    #2879
     Anonim

    Stai linistit. Nu cred ca este o situatie care sa nu poata astepta pana ajungi la veterinar. Tine-ne la curent 🙂

    #2883
     ingerasuoana 
    Participant

    sper sa fie bine!

    sa ne dai vesti bune!

    #2927
     margot1 
    Participant

    Ce mai face Adolf? Se simte mai bine?

    I-a trecut singerarea?

    #2954
     Roxana 
    Keymaster

    Imi pare rau ca am revenit cu raspunsul dupa atat de multa vreme….

     

    Povestea e cam asa: se pare ca micul meu Adolf incerca sa intratina tot felul de raporturi mai mult sau mai putin sexuale cu diverse obiecte de prin casa (inclusiv un fermoar, unde a ramas oarecum “agatat”). Am descoperit misterul abia dupa cateva zile de la evenimentul de mai sus si l-am dus la d-l doctor Boncea.

    Concluzia: castrat , se pare ca apetitul lui aparuse ceva cam devreme si imi era teama sa nu se raneasca …

    Acum se simte bine, e cam chel si argintiu la fundulet, intrucat i-am scos si glandele, dar totusi foarte vesel…

    Trebuie sa multumesc pentru recomandarea cabinetului veterinar Falcon Vet, intradevar sunt foarte buni in ceea ce fac si printre putinii care stiu cum sa se ocupe de micii nostri dracusori…

     

    Toate bune, va pupam

    #2955
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ca ai descoperit misterul din timp. Multa sanatate micutului Kiss

    #2962
     Anonim

    Hehehe, ce baietel activ ai! Ma bucur ca s-a rezolvat. O sa fie si mai linistit acum fara hormonii saltareti:D

    #3343
     moko_laura 
    Participant

    ooo…si tazu si-a prins de cateva ori puta in gratiile de la cusca..atunci cand ii deschideam usita si incerca sa iasa afara…ultima oara a fost destul de rau pentru ca si-a prins-o in rama litierei..e atat de lenes incat nu mai sare in litiera ci se taraie..si na..si-a agatat-o. m-am speriat rau pentru ca sangera..cusca era numai picaturi de sange iar dracusorul voia sa se joace in loc sa zaca..era sambata pe la ora 8 seara. am pus mana pe tel si am sunat la dl doctor radu care m/a linistit..chestia e ca taz fusese deja castrat…am luat imediat rama litierei si vad ca nu mai e nici o problema acum

    #3246
     ingerasuoana 
    Participant

    of of cu bijuteriile casei……daca nici piticu nu are grija de bijuteriile lui…..

    si Dex si-a prins-o o data in gratia pe care iese afara si a chitait rau…..dar nu au fost probleme….dar te atunci stie sa sara….

    #3247
     Anonim

    lol!

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account