Acest subiect conține 5 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2493
     raluka 
    Participant

    buna! va scriu pt ca dihoritza mea tocmai ce s-a trezit si are un ochisor putin umflat! nu stiu care sa fie cauza, ori poate de la curent, sau s-a lovit, avand in vedere ca nu sta cuminte deloc, sau o infectie! nu stiu ce poate fi! ochiul nu este rosu, ii lacrimeaza putin, sub ochi este putin umflat! este motiv de ingrijorare? ce pot sa fac?

    #5175
     ana-simona 
    Participant

    poti sa faci o vizita la medic urgenta….umflatura de la ochi poate avea diferite cauze….printre care :abces,poate fi de la curent sau alte cauze necunoscute de noi.Iti recomand sa mergi cu ea la medic daca se poate chiar azi ,daca ai un medic la care nu conteaza ziua si ora.O zi buna si insanatosire grabnica ,sa auzim vesti cat mai curand.

    #5176
     Anonim

    Din experienta mea, s-a dovedit a fi aproape intotdeauna un abces dentar. Trebuie sa mergi neaparat la un medic veterinar, pentru o examinare amanuntita; nu vreau sa te sperii, insa pot fi si alte cauze, mai putin placute.

    Sa ne tii si pe noi la curent 🙂 Multa sanatate!

    #5179
     raluka 
    Participant

    am fost cu pufoasa la medic azi chiar daca nu mai avea umflatura! are o pb la ultima maseluta insa acea umflatura a fost din cauza faptului ca s-a lovit! acum i-a trecut! a fost semn de “buna” purtare! va multumesc fetele pt raspunsuri!

    #5180
     ana-simona 
    Participant

    Oricand ai nevoie de ceva sau cate o nedumerire dechide topic si sigur cineva te ajuta indiferent de problema care o ai .Ma bucur tare mult ca e ok si ai grija cu maseluta respectiva pentru ca imd fac abcese.Pupam nasucul …o seara buna.:*:*:*

    #5184
     Anonim

    Sa speram ca s-a lovit si ca nu a fost o infectie. Stai cu ochii pe ea!

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account