Acest subiect conține 21 de răspunsuri are 8 voci și a fost actualizat ultima dată de  ana-simona acum 11 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2370
     sumisumatra 
    Participant

    Buna!

    Ma numesc Lucky, sunt un mascul de aproximativ un an, si am fost gasit in parcul Cismigiu de un om cu suflet mare.

    Sunt cuminte si nu-mi supar prea tare noii stapani cu exceptia faptului ca de doua zile ma trezesc cam devreme.

    A avut grija de mine domnul doctor Radu Boncea care i-a linistit pe stapanii mei ca nu voi mirosi mereu ca-n prima zi.

    Azi l-am suparat pe “tati” pentru ca m-am repezit de doua ori la mana lui fara sa-l musc foarte tare insa el e speriat ca voi face acelasi lucru si cu fetitele lui.

    Daca se va intampla asta atunci “mama” imi va spune adio…..

    Azi am iesit si la prima plimbare (cu hamul) si am fost atractia copiilor din cartier. “Mama” m-a tinut mai mult in brate pentru ca eu in loc sa merg mai mult ma tarai pe burta si in plus atrag si enervez cu mirosul meu toti cainii….

    Sper sa se vada pozele…..

    #3867
     Simo_Pas 
    Participant

     Foarte frumos este! Sa va traiasca si sper sa nu le capseze pe fetite, sa se supere ,,mami” pe el 🙂

    P.S. Acum se vad pozele 🙂

    #3870
     iulia 
    Participant

    Sper sa va bucurati multa vreme de el si sa nu -i atace degetelele la mami ca sa-l paraseasca mai devreme decat e cazul … sa cresteti frumosi si sa va bucurati de noul membru al familiei , numele e superb !!! felicitari , pupa boticul iulia si Joy

    #4162
     sumisumatra 
    Participant

    Buna!

    Momentan intampin cateva probleme cu Lucky, de fapt mai degraba cu sotia….

    Azi mi-au venit fetele acasa de la bunici…. cea mica e terorizata, se inchide prin camere, se urca pe unde apuca….. nu stiu cum sa-i spun unui copil de trei ani si jumatate sa nu-i mai frica de un animal care o alearga prin casa.

    Cea mare , la fel, il iubeste dar nu se da jos din canapea, si nu are curaj sa puna mana pe el

    Sotia e hotarata sa-l dam…. eu sincer nu vreau dar sunt in minoritate ( nici mama nu-l suporta)

    Am facut greseala si l-am spalat pana acum de doua ori in decurs de doua luni….. sincer nici eu nu suport sa se tavaleasca in toata mizeria afara si apoi sa se urce pe perne….

    Problema e ca de vreo 3-4 zile a inceput sa miroasa iar si nu stiu de ce.Mirosul este destul de puternic….

    Astept sugestii…..

    Multumesc

    #4163
     iulia 
    Participant

    Cel mai probabil miroase ca e speriat si el la fel ca si fetitele tale , ca sa reusesti sa le faci pe fetite sa puna mana si sa le fie drag animalutul , incearca sa il iei in mana si sa-l tii cu spatele la fetita de 3 ani si zi sa puna mana sa vada ce moale e blanita , ca o parutica moale … bla bla … daca e sa-l dai pune anuntz te rog si nu-l lasa pe strazi … imi pare sincer rau pt el dar … poate ca va fi bine pana la urma . Succes!

    #4165
     Anonim

    I-ai scos si glandele?

    #4170
     danieladdo 
    Participant

    o fi tras niste pufuri? Laughing Poate e si el speriat de fetite…Arrielle a mea se ascunde sunb dulap daca vine cineva strain in camera si nu iese de acolo, iar Bijoux trage pufuri de fiecare data cind il dragalesc si miroase destul de tare, dar deschid geamul iar intr-un minut se duce tot mirosul.

    Ei trag pufuri cind sunt fericiti si cind sunt nervosi…poate asta este cauza…

    Ai mei mai miros cind nu le schimb paturicile si hamacele…miros a mosc, dar daca le spal in fiecare saptamana si pun balsam de rufe miroase tare bine si blanita lor… Poate sa mai miroasa si cind li se face baie prea des…

    #4178
     sumisumatra 
    Participant

    momentan Lucky ramane in familie…..

    am iesit cu el ceva mai des, ne-am hotarat ca in fiecare week-end sa iesim cu el pe o portiune de iarba mai mare unde ne putem juca netulburati de curiosi sau caini.Plimbarica o facem cu hamul iar acolo ramanem fara…. si sarim incontinu zici ca suntem pe arcuri.

    Si sotia mi-a spus ca s-a atasat de el, iar problema cu mirosul este probabil greseala noastra, l-am inbaiat pana acum de 2 ori in sa zic….doua luni.

    Ma gandesc sa testez pe el un spray cu spalare uscata pentru pisici de la PET HEAD. Stiu ca sunt cele mai bune produse pentru spalat caini si pisici.

    Cea mica s-a mai obisnuit cu el, afara o plimba Lucky pe ea…. cea mare cam sufera ca nu poate sa se joace atat cat vrea…. blanosul doarme de rupe… pacat ca nu face si lucrul asta dimineata, de vreo 2 saptamani ma trezesc numai pe la cinci, sase dimineata, azi a fost o exceptie, am dormit pana la sase jumate!

    mai multe poze aici:

    http://s1211.photobucket.com/a…..misumatra/

     

    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket  Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket
    Photobucket


     

    #4179
     ysyoko 
    Participant

    chiar ca e norocos Lucky 🙂 super pozele ..si dihorashul normal.

    #4181
     Anonim

    Hi hi! Pai e ora lor de joaca, sunt animale crepusculare:D Ai mei ma calaresc in jur de 7, ceea ce e ok pentru ca oricum e ora mea de trezire. In timp cred ca se va obisnui cu orarul tau si nu te va mai deranja.

    Ma indoiesc ca vei scoate mirosul cu orice sampon, uscat sau umed. Nu stiu exact la ce te referi cand spui ca e puternic, poate e mirosul lui specific. In acest caz, nu ai ce sa ii faci…

     

    E super scump, multumim pentru poze!

    #4184
     Simo_Pas 
    Participant

    Este superb Lucky! Speram sa ramana definitiv in familia dumneavoastra unde este foarte fericit din cate se observa in filmulet Smile

    #4187
     sumisumatra 
    Participant

    Pentru moment Lucky ramane in familie… eu sunt prea atasat de el ca sa il dau, fetele sigur ar fi triste asa ca donatia nu e valabila.

    #4188
     ysyoko 
    Participant

    ce ma bucur! chiar merita o familie care sa il iubeasca si sa il rasfete 🙂

    #4367
     sumisumatra 
    Participant

    Cum am spus, revin cu poze

    Din pacate nu m-a ajutat prea mult aparatul, iar unele poze sunt facute de fetele mele, asa ca scuze pentru calitatea lor….

    Sper sa mearga si linkul…..Laughing

    http://s1211.photobucket.com/a…..oze%20noi/

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket

    #4369
     ingerasuoana 
    Participant

    sa va traiasca pufosii!

    joaca placuta!!!

    Cool

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 22 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account