Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2522
     Luglia 
    Participant

    (asa arata cand l-am adoptat)

    El este Mushu sau Zorro (cum ii zice mama)… este adoptat la 3.5-4 luni, multumita Roxanei, de la o doamna.

    Numele este dat de prietena mea careia i-am “nasit” hamsterita 🙂 Am zis sa imi “naseasca” si ea mie dihorul…si asa a devenit Mushu (din filmul de desene animate Mulan – Mushu the dragon).

    Mari batai de cap am avut cu el pana s-a obisnuit cu mine…muscat, speriat, hahait etc 🙂 Acum ne iubim, ne alergam prin casa, inclusiv imi alearga pisicile, muscam in joaca 🙂

    Pe masura ce a crescut (acum are 9 spre 10 luni) si-a schimbat infatisarea 🙂 i-a aparut ca o “stea in frunte” 🙂

    Voi pune poze cu el cand le descarc din telefon.

    CLAR mi-a facut viata mai frumoasa :X:X:X:X:X

     

    si faza cu “iti iei un dihor si o sa vrei mai multi” este foarte adevarata…. ma tot gandesc la un al 2-lea 😀

    #5364
     Anonim

    Haha! I se potriveste numele de minune :)))) Ma bucur ca ai reusit, cu rabdare si toleranta, sa te obisnuiesti cu el si sa ii intelegi comportamentul. Intotdeauna se culeg roade frumoase cu aceste animale 🙂

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account