Acest subiect conține 37 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  ingerasuoana acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3379
     Anonim

    Ivermectina 1% este de fapt deparazintantul intern (0,1ml subcutanat). Extern, se face deparazitare cu Advocate <4kg, pudra Bolfo sau produse specifice pentru dihori. 

    Produsele se pot trimite si in alte orase, prin comanda la cabinet@falconvet.ro sau la nr. de telefon 031.414.35.67.

    #3905
     tomi 
    Participant

    Da stiam ca i trebuie ivermectina… atunci cand i mai trebuie o deparazitare interna? Si ivermectina spot-on era  prostie? Medici astia sunt … sa nu zic. Falconvet e prea departe de noi, nu fac cabinet si la cluj? Smile

    #4094
     Anonim

    Ivermectina spot-on nu e o prostie, insa e foarte importanta doza. Din cate stiu eu, nu exista decat pentru caini, ceea ce inseamna o doza foarte mare ca sa fie folosita pe dihor. Poti sa imi spui numele produsului? 

    Deparazitarea interna se recomanda o data la 3 luni. Eu o fac o data pe an, tocmai pentru ca dihorii nu sunt atat de predispusi la paraziti intestinali precum cainii sau pisicile. Sunt rare cazurile…

    #3771
     danieladdo 
    Participant

    Salut Tomi,

    Eu cind am fost cu Bijou de urgenta la Bucuresti la Falcon vet, Dr Radu mi-a recomandat sa ii dau royal canin recovery ptr pisicute amestecat cu un galenus de ou si am impartit pe portii. La vremea aceea nu se gaseau vitamine si hrana ptr dihori…oricum l-am pus pe picioare in citeva zile, i-a placut la nebunie. Incearca sa ii dai inima si pipote de pui, poti sa le ungi cu vitamine ptr dihori, va manca sigur! Cind vad ai mei tubul de vitamine lasa orice jucarie si vin fuga la mine! Wink

    #3762
     tomi 
    Participant

    Buna:) i dau galbenus odata pe saptamana si i dau si pipote, inima, acum mananca bine. A avut vitamina pentru pisicute da nu prea se omora, acum incerc sa comand vitamina pt dihori de la falconvet si Ferret Lax… mai nou a inceput sa manance carpele pe care i le pun sa doarme. Acum are in cusca doar hamacul si jucariile…

    Roxana eu cred ca i-a dat Frontline care este pentru caini, in carnet a scris doar Ivermectina spot-on.

    In fiecare zi ne jucam afara, cateva poze:

    #3763
     Simo_Pas 
    Participant

    Ce dragalasa este!!! Ma bucur ca este bine si papa, asa si trebuie! :*

    #4482
     tomi 
    Participant

    As dori sa-i dau laxativ parca nu merge atat de des la vc, si nu-i gasesc doar ulei de parafina aveti alte soluti ce sa-i dau sau e buna parafina? In farmacie au zis ca e buna doar ca eu nu prea am incredere in ei…

    #4484
     ana-simona 
    Participant

    buna tomi iti sugerez sa iei legatura cu roxy de luni incolo pentru ca  are laxative mi se pare speciale pentru ai nostri blanosi .

Vizualizare 8 articole - 31 la 38 (din 38 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account