Acest subiect conține 4 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2362
     Diana 
    Participant

    Buna,

     

    Dupa cum spune si titlul topicului Iuky, dihorul meu de 3 luni jumate, mananca mancarea pisicii. Initial am lasat castronul pisicii la locul lui pentru ca dupa ce se maimutarea, pufosenia, se ducea sa bea apa din el, dar mai nou a inceput sa ii manance si bobitele. Solutia pe care am gasit-o a fost sa   pun castronul undeva sus  unde poate ajunge decat pisica. Acum exista si viceversa pentru ca si pisica ii mananca bobitele astuia mic. L-am surprins intrat in cusca si servindu-se din castron. In cazul asta nu mai am idei.

    Si ar mai fi problema cu litiera…cand Iuky are liber la primbat prin casa ii pun si litiera in locul in care mai face pipi, nu ca ar face in ea…se duce, o miroase si face langa. Problema este ca pisica  se duce frumos si isi face nevoile in litiera. Mentionez ca pisica este educata sa isi faca nevoile in cada. 

    Care aveti aceasta combinatie de pisica +dihor in casa va rog sa imi spuneti voi cum faceti?

     

    Multumesc!

    #2778
     Anonim

    Buna Diana,

     

    Ce bobite mananca pisicuta? Daca ii dai mancare de buna calitate, nu este absolut nicio problema ca dihorul mai fura boabe.

    Ce bobite mananca dihorul? Daca pisica papa mancarea dihorului (si sa spunem ca ii dai mancare speciala pentru dihori), e posibil sa fie o problema pentru ca mancarea speciala are mai multa proteina decat cea pentru pisici. 

    #2776
     Diana 
    Participant

    Pisica mananca Purina Cat Chow sterilized iar iuky mananca bobite de dihor. Problema este ca cele de dihor , avand procentul de proteine crescut, o sa il faca obez pe motan. Asta este problema mea.

    #3063
     Anonim

    Mancarea pentru pisici sterilizate are un aport mare de proteina si unul mic de carbohidrati si grasime. Mancarea pentru dihori (nu stiu ce marca folosesti) are aport mic de carbohidrati/grasimi. Purina Cat Chow are 38% proteina din cate vad pe net…

    Eu zic sa nu iti faci probleme Smile

    #2771
     Diana 
    Participant

    Atunci stau linistita! Multumesc mult pentru ajutor!

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account