Acest subiect conține 8 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 1 lună.

  • Autor
    Mesaje
  • #2520
     danieladdo 
    Participant

    Bijou al meu are tartru pe dintisori, mai ales pe maselute, din cauza aceasta boticul lui are un miros neplacut. In aprilie suntem programati la detartraj, apoi o sa trecem la periat dintii saptamanal, pe langa curatat urechi si taiat unghiute.

    Voi cum ingrijiti dintisorii dihorilor vostri?

    #5356
     Anonim

    Cu detartraj, glicerina boraxata daca sunt gingiile inflamate si gel dentar de la Marshall.

    #5359
     iulia 
    Participant

    Helou 🙂

    Igiena dentara… hmmmm … nu stiu da eu n-am spalat-o pe dinti pe Joy niciodata si de detartraj nu poate fi vorba :)) dar dintii ei sunt albi ca laptele si roade pe boabe in fiecare zi … e musai treaba cu periaju ?

    #5360
     Anonim

    Joy e inca tinerica, o sa vezi tu mai tarziu 😀

    #4850
     danieladdo 
    Participant

    Bijou are 3 ani deja 😛

    Am inceput sa il spal pe dinti cu gelul dentar de la Marshall, nu ii mai miroase botisorul, dar ii sangereaza gingiile si il dau cu glicerina…

    Nu prea ne place dar nu avem incotro 😛 Cind vedem periuta ca se apropie o luam la fuga!!! Yell

    #4748
     Diana 
    Participant

     Am gasit pe net acest gel doar pe siteuri de afara. Se gaseste si la noi?

    #5383
     Anonim

    Da, la Falcon Vet. Costa 50 lei.

    #5384
     Diana 
    Participant

    Ce bine!!! Cam de la ce varsta trebuie avut in vedere periajul dintilor? Al meu pufor are aproape 11 luni si am observat ceva depuneri pe ultimii dintisori de sus.  

    #5386
     Anonim

    Practic, de la orice varsta 🙂 Bine, nu vorbim aici de puisor de 1 luna 😛

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account