Acest subiect conține 11 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de  Elisza acum 12 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2309
     Simo_Pas 
    Participant

    Aveti alte animale in casa cu dihorul? Cum se comporta? Smile

    Eu mai am un porcusor de guineea, nu au fost ,,accidente” in sensul ca nu sau intalnit niciodata fata in fata (sper sa nu se intalneasca) dar sau mirosit prin grati si totul a fost ok.

    Decand l-am mutat pe Fuzzy in noua cusca mai mare, amandoi dihorasi vor sa-i cerceteze cusca si probeaza toate gratiile, dade dade, gasesc pe unde sa se strecure inauntru Laugh cel mai tare ii fascineaza fanul si suportul de fan, pe acolo cred ei ca pot ajunge in cusca lui Fuzzy!

    http://i54.tinypic.com/2n6om0.jpg

    Ce fatzuca de nevinovat are cand il prind asupra faptului Laugh

    http://i55.tinypic.com/2w6bfcz.jpg

    #2884
     ingerasuoana 
    Participant

    Vai ce dulce e nevinovatu!

    pupam si noi nasucu lui tatuat!

    subscriu la ceea ce a scris PupeSmile

    noi inca nu am facut cunostinta cu nici un animalut. dar cu siguranta va urma sa facem cunostintaLaugh si de abia asteptam

    #2887
     Anonim

    Simo, ai grija cu porcusorul. Pif a stat tot asa nevinovat pe langa cusca unuia si l-a muscat de botic printre gratii cand acesta a capatat incredere si s-a apropiat :(. Dihorii sunt foarte parsivi si apeleaza la orice modalitate sa isi atinga scopul. Sa nu uitam sa rozatoarele reprezinta hrana pentru ei in mediul natural.

    Eu am o nurca pe nume Maya (cred ca stie toata lumea deja) si este foarte buna prietena cu dihorasii mei. Cand am adus-o acasa, Pif nu a acceptat-o din prima, insa Maya era atat de jucausa si sociabila, incat se ducea peste el cu riscul de a fi muscata. Auzeam mereu tipete si plansete, ii desparteam, dupa 10 minute Maya era iar langa Pif. Nu s-a lasat pana cand nu a acceptat-o :)). Asta da perseverenta. Si acum are cateva smoace de par alb pe ceafa (daca sunt traumatizate, nurcile isi pierd culoarea blanii).

    Acum este totul bine si frumos. Maya este protectoarea casei si lupta pentru binele prietenilor lor ei cu 'intrusii', Pif este regele si nu este deranjat decat atunci cand vrea muschiul lui, iar Leeloo este copilul neprihanit care nu comenteaza in fata niciunuia. Fiecare are rangul lui Cool

    #2889
     Simo_Pas 
    Participant

    Stiu cat de parsivi sunt dihori Laugh Sper sa nu se intample ceva accident intre dihorasi si porcusor, fata in fata nu se vor intalni ei niciodata(sper) dar prin grati se miroase si Tony este cel mai insistent cu porcusorul, nu exista zi sa nu se urce pe cusca lui Fuzzy,sa o cerceteze de la a la z Yell.Tina in schimb are ce are cu acvariile Laugh Fiecare cu placerile lui !

    #2986
     Simo_Pas 
    Participant

    Inainte de a o avea pe Tina, am avut o iguana bestiala care din pacate sa facut ingeras

    #3389
     danieladdo 
    Participant

    http://i55.tinypic.com/qmyn0n.jpg

    http://en.wikipedia.org/wiki/M…..ed_Polecat

     

    Am vazut pe youtube un filmulet cu 2 puisori de mustela marbled polecat, am pus mai sus o poza. Asa sunt de draguti! Au corpul de culoare maronie cu pete si o fetisoara foarte draguta Laughing

    #3391
     ingerasuoana 
    Participant

    haha zici ca e de plus!

    dulceata!

    #3394
     Simo_Pas 
    Participant

    Sunt bestiali :)) Pacat ca nu avem acces la ei

    #3395
     Anonim

    Arata ca Gizmo, din Gremlins 😀

    #3489
     Lilu 
    Participant

    Noi o mai avem pe Lilu, o catelusa foarte dragalasa!

    Este o fire mai antisociala :)) dar spre norocul nostru este obisnuita cu dihori de mica. Ea a avut o reactie foarte buna in momentul in care l-a vazut pe Adolf. Azi il cauta prin casa, pacat ca Adolf e atat de morcovit si de cele mai multe ori fuge de ea. Lilu sta si plange dupa el :)) …cand il tin pe Adolf in brate ea vine, il linge, il puriceste frumos 😛 Pe Merlin il mai maraie pentru ca ii ia apararea lui Adolf, chiar ieri cand Merlin era in fata usii in cusca, pregatit sa plecam la operatie, a facut urat la Adolf iar Lilu repede l-a atentionat:)

     

    Convietuirea nu o sa fie grea, odata ce Merlin si Adolf se vor obisnui sa stea impreuna, Lilu nu o sa reprezinta o problema sau un pericol pentru ei. Am citit si articolul Roxanei…. acolo scrie un mare adevar…. Lilu este o mare mancacioasa. Daca are ceva in castron cel mai bine e sa ramana asa :)) Mai demult lasa bobitele acolo dupa ce se satura, acum daca vede un dihor acolo ii alunga si papa toata mancarea, chiar daca nu ii este foame 😛 Nu vrea sa imparta. Cu bolul de apa n-are treaba. Nu cred ca va veni ziua in care o voi putea dezobisnui, nu imi fac sperante. Dihorii mananca separat de ea si probabil asta asa o sa ramana. Nu are o problema anume cu dihorii… ea asa face si cu alti catei, de la o boaba poate iesi un scandal mare 🙂

     

    Eu ma astept ca intr-o luna sau doua sa doarma toti 3 pe patutul lui Lilu 😛

    Va atasez si 2 filmelete, cu Dexter si Lilu :). O sa fac si cu Adolf si Merlin.

     

    #3496
     Simo_Pas 
    Participant

    Aveti noroc ca Lilu este fetita cuminte si se stie juca cu dihori .Eu sincer, nu ma incumet sa`i fac cunostinta lui Nero cu dihorasi, in special cu Tina Smile Foarte frumoase filmuletele, le asteptam si pe celelalte Wink }{

    La ce tumbe facea cu pestele… sincer nu ma risc

    #3506
     Elisza 
    Participant

    Sheba imparte casa cu doua sobolanite de care stie ca nu are voie sa se apropie si doi catei. Cu unul din catei se joaca in fiecare seara. Celeilalte cateluse ii este inca frica de Sheba, dar oricum Sheba ar musca-o asa putin… Mai avem prin casa si doi soricei pe care stiu sigur ca i-ar manca.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account