Acest subiect conține 11 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 6 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2423
     Elisza 
    Participant

    In piata din Rahova, Bucuresti, intr-o cusca mica, fara apa si mancare pt catei de 4 lei conserva, sta o dulceaa mica de aproximativ 8 luni, foarte blanda, care dabea asteapta sa iasa din cuscuta aia. Am luat-o in brate, m-a pupat. A fost o dulceata! De aproximativ 2 saptamani este in calduri si dupa cum stim.. daca nu va fi sterilizata sau imperecheata, va muri. Dihorica costa doar 250 de lei si este foarte blanda!!! Vanzatoarea mai are un mascul si diseara vrea sa o duca sa vada daca se imperecheaza sau nu. Vrea sa o vanda gestanta sau sa o opreasca si sa vanda puii. Gasiti o filmare si o poza cu Dulcica pe facebookul Dihori.ro

    http://www.facebook.com/Dihori.ro

    #4608
     Elisza 
    Participant

    De aproximativ doua saptamani este in calduri.

    #4619
     danieladdo 
    Participant

    Nu ar fi mai bine daca am dona niste banuti ca sa o luam de acolo?? fara apa si mancare…sincer mi se rupe sufletul….mai e si in calduri…sper sa nu faca anemie si sa moara!! Cine a lasat-o in halul asta???

    #4621
     Anonim

    Mda…ar fi o idee cu donatul, daca e cineva interesat. As putea sa merg sa o iau eu de acolo…Eliza, la ce petshop era? Cine era proprietarul? 

    Am mai spus si eu ici si colo despre ea, poate se materializeaza ceva …off 🙁

    #4622
     Elisza 
    Participant

    Am luat-o eu, iar sambata sau luni va fi sterilizata si i se vor scoate glandele. Azi a fost vaccinata si deparazitata. Mai musca, dar cat sa te atentioneze, dar rar. Am fost la petshopul tipei ca nu am gasit-o in piata si in aceeasi cuscuta..pentru un porcusor de guineea, mai era un mascul frumos foc. Azi aveau adapatoare, murdara si fara apa si un recipient gol de la o conserva, de data asta speciala pt pisici, dar Wiskas. vanzatoarea ne-a spus ca ii da royal canin, dar nicio urma de bobita in cusca… Nu a fost in stare sa-mi de-a dihorul din cusca. M-a pus sa o iau singura. Nu era de acord sa o verific sa vad daca e ok cu dantura sau sa ma uit in mare la ea, dar in fine. Acum este bine, desi masculul a ramas acolo si sper sa nu mai aduca si alti dihori. Pe Mishka nu mai vroiau sa ne-o dea. Vroiau sa o lase sa se imperecheze si sa cumpar peste cateva luni un pui…

    #4626
     Anonim

    Mda, ce sa mai zic, in afara de faptul ca sunt extrem de revoltata pe situatia asta. Cum adica nu te-a lasat sa o verifici? Nu o vindea?Argh! 

    This calls for atitude!

    #4685
     Anonim

    Anuntul nu mai este de actualitate.

    #3765
     Elisza 
    Participant

    Acum doua saptamani la acelasi petshop erau e dihorite, puiute. Aveau maxim 5 luni. Le-a facut un spatiu mai mare, dar le lipsea apa si probabil mancare primesc putina pt ca nu aveau deloc. Petshopul era inchis, dar pretul cred ca-i tot 150 de lei.

    #3766
     ana-simona 
    Participant

    In ce zona e pershopul..?

    #3767
     Bandit 
    Participant

    Vad ca Elisza a scris ca e in Piata Rahova 🙂

    #3768
     Anonim

    Eliza, spune-ne si noua adresa locatiei, te rog. Sunt persoane interesate. Merci!

    #3770
     Elisza 
    Participant

    Pe vanzatoare o gasiti in hala din piata. Uneori are dihori cu ea, dar petshopul este langa Policlinica. Chiar la intrare in Mega Image. Daca aveti nevoie de ajutor sa ajungeti acolo ma puteti suna la nr 0725 415 810

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account