Acest subiect conține 8 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Diana acum 11 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2455
     Diana 
    Participant

    Buna ziua,

     

    De aproximativ 2 saptamani sunt cu ochii pe acest site/forum. Am citit tot ce ati postat si o gramada de articole despre aceste minunate pufosenii. Ideea de a-mi cumpara un dihor dateaza de mai bine de 4 ani, dar atunci , din motive de putine informatii despre cum se creste,educa, ingrijeste un dihor, am renuntat la idee si mi-am cumparat o pisica. Acum, dupa ce am citit din scoarta in scoarta forumul am prins curaj si m-am decis sa imi duc la capat dorinta de a avea un dihor. Problema este ca nu stiu de unde sa il cumpar. Din pet-shop nu prea as vrea pentru ca stiu ca ei nu au grija de animalute si este foarte mare posibilitatea sa il iau cu cine stie ce boala . Roxana mi-a recomandat crescatoria de la Tg Mures, dar nu am posibilitatea sa ma duc pana acolo deoarece nu detin automobil. Daca aveti informatii de vre-o crescatorie mai aproape de Bucuresti  va rog sa imi spuneti.

     

    Va multumesc !

    Diana – 0734107290

    #4924
     Anonim

    Diana, este un anunt pe pagina facebook http://www.facebook.com/Dihori.ro cu dihorasi de vanzare (profil Vadaszgoreny Dihor-ferret). Te rog sa vorbesti cu dansul sa vezi daca mai are puisori.

    #4925
     Diana 
    Participant

    Multumesc Roxana, cu dl am vorbit deja, ca i-am gasit adresa de e-mail aici pe forum . Mai are 2 puiuti …dar este din Sf Gheorghe. Frown Mai cautam!!

    #4926
     Anonim

    Nu ai nicio sansa sa ajungi cu un autobuz? Nu este o distanta chiar atat de mare…

    #4927
     Diana 
    Participant

    Multumesc mult fetelor de informatii, o sa iau legatura si cu dl Tiberiu sa vedem ce si cum. La Peris am cum sa ajung …Rog un prieten care are masina si 2 ore libere sa mearga cu mine…

    #4928
     Anonim

    Cu placere, Diana Smile 

    #3279
     Diana 
    Participant

    De vineri sunt fericita “mamica” a unui frumos bandit in varsta de 3 luni, pe nume Yuki, luat de la crescatoria de la Tg Mures. Sambata am fost la Falconvet si am facut vaccinul si deparazitarea. Este cuminte, nu musca decat foarte putin cand se joaca dar este impropriu sa spun ca musca, isi face nevoile la litiera dupa ce se trezeste, dupa care iese din cusca si incepe circul. Problema este ca dupa vreo 15 minute mai trage cate un pisu pe unde il trece, degeaba il pun la litiera ca nu vrea sa faca nici de nebun. Se da jos din ea si face la un metru mai incolo. Dar stam dupa el , nu renuntam. Cel mai haios este ca il alearga pe pufi de ii sar fulgii ( Pufi este motanul meu care are 3 ani) asteptam momentul in care se vor juca si nu se vor mai alerga. Ieri am fost putin panicata ca a facut treaba mare cu usoare urme de sange. A facut de 2 ori in 10 minute, dupa care am stat cu ochii pe el, noaptea cand s-a trezit l-am pus iar sa isi faca nevoile si nu s-a mai vazut nici o urma, a fost ok. Si inca ceva…ii dau de mancare bobite Ferret inmuiate in apa combinate cu piept de pui tocat. Mananca de nu se vede dar face treaba mare nici moale dar nici “carnaciori”. Este din cauza mancarii sau inca este efectul vaccinului? A doua zi dupa vaccin intradevar a facut sparcait asa si mi-a zis Roxana sa nu ma panichez daca se va intampla. 

     

    Daca as sti cum sa atasez si poze as pune cateva! 🙂

    #3490
     Anonim

    Dihorasii de varsta mai mica oricum isi fac nevoile putin mai moale, insa e si din cauza faptului ca mananca boabe umezite si carnita. Cand il vei trece pe mancare uscata se va regla problema 🙂

    #4994
     Diana 
    Participant

    Am si eu o intrebare…si blanosii vostri se trezesc de 2-3 ori pe noapte? Este normal? Cam pe la ce varsta isi regleaza somul si dorm toata noaptea? Yuki are deja 4 luni jumate aproape.

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account