Acest subiect conține 5 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 11 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2332
     Anonim

    Din punctul meu de vedere, ar fi cam asa:

     

    1. Pret achizitie – difera de la un petshop la altul.

    2. Pret vaccinare (maladia carre, antirabic) – 70 RON. Se mai face un reboost cu antirabicul, daca nu ma insel, inca 20 RON.

    3. Deparazitare – simpla (interna/externa): 20 RON, speciala pentru dihori (externa): 40 RON

    4. Sterilizare femela/mascul – 200 RON/150 RON

    5. Extirpare glande perianale – 300 RON (optional)

     

    Vaccinarea se repeta anual, deparazitarea externa…cat mai des posibil. Vara este recomandata o data/luna, daca il scoateti la iarba verde:)

    Va las pe voi fetelor sa completati cu preturile legate de alimentatie si accesorii Kiss

    #3262
     danieladdo 
    Participant

    Bobite ptr dihori 1cutie  Vitakraft sau Versele-laga = 30 lei (mie imi ajunge 1 cutie pe luna ptr ca le dau si mancare umeda preparata de mine), 1 cutie are 1 kg

    1 punga de granule ptr litiera = intre 7 lei si 15 lei (2 pungi/luna) – ( se pot folosi si ziare )

    2 caserole / luna de piept de pui = 25 lei

    1 tub multivitamine 20 gr = 6 lei

    #3386
     elena 
    Participant

    Buna tuturor,am o intrebare….Daca il castrez,nu va mai mirosi deloc???inca nu s-a invatat sa faca la litiera,face in diverse locuri,daca ii pun litiera in acel loc care a facut,face in celalalt s-au jos pe parchet….cum sa-l invat?

    #4095
     Simo_Pas 
    Participant

    Buna, daca il castrezi  nu va mai mirosi asa tare. Mirosul il are si de la glandele perianale, depinde ce fel de miros.. da pufuri?? Pune mai multe litiere, dar iti recomand ca o data ce a facut in litiera, sa-i cureti litiera pt. ca  daca face  de maxim 2 ori in acelasi loc, a`3`a oara nu mai intra sa nu se murdareasca :). Orice lucru se invata cu rabdare!

    #3383
     elena 
    Participant

    Buna Simona….a inceput sa faca la litiera,ii fac curat in fiecare zi la nisip…Smile…Am vazut ca este foarte inteligent si prietenos cu toata lumea…nu miroase foarte tare…maine il castrez si voi vedea daca mai miroase s-au nu…dimineata la ora 10 avem programare la doctor….nu da foarte multe pufuri,e oki..m-am obisnuit cu mirosul…acum s-a obisnuit sa mearga in lesa pe afara,ne jucam si fugim impreuna…Kiss

    #3080
     Anonim

    Va rog sa mutati discutia in alt topic sau sa deschideti un topic nou pe aceasta tema. Momentan sunteti pe topicul “costurile intretinerii unui dihor”. Multumesc Smile

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account