Acest subiect conține 3 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  raluka acum 10 ani, 10 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2532
     RalucaP 
    Participant

    Salut!

    Maya este mare,sterilizata,cu vaccinurile la zi,frumoasa,cu blanita stufoasa,daaaar totusi avem o mica mare problema:

        De ceva timp ea nu mai bea apa din bolisorul ei (de unde bea inainte),sau din orice alt recipient,dar atunci cand sunt eu         uda pe maini sau pur si simplu scap apa pe jos,se repezeste si o lipaie instant. Si este vorba de acelasi tip de apa.Schimb       apa din bol de cate 3 ori pe zi si de ficare data il spal,clatesc si sterg.Sunt alarmata,pentru ca inainte ea bea si cate         doua bolisoare de apa pe zi,iar acum simt ca nu mai bea deloc.

                                                                                            Astept raspuns.

                                                                                                        Multumesc,Raluca.

    #5407
     alina_elena 
    Participant

    Hello,

     

        Si Maya mea face la fel. De cand s-a obisnuit sa doarma cu noi in dormitor, cusca e pe post de mobilierFrown si nu mai intra in ea decat s-o viziteze ca nu carecumva sa-i mut lucrurile :)), si apa nu mai bea din ea.

       In schimb, i-am luat un bol greu din ceramica care-l tin in bucatarie, si merge la el se ” ciorbaie ” ca o ratza, de e toata uda pe labutze si pe cap. De baut bea si din el si de langa el, am luat o solutie de gresie fara chimicale, si atunci nu-mi fac griji daca lipaie pe jos.

       S-a invatat singura sa-l foloseasca, dupa cateva ori cand i-am pus mancarica langa el si sdranganeam la gloante. Mi-am inmuiat si degetele in apa si-i dadeam acolo sa linga pana i s-a parut mai interesant bolul decat degetele mele. Chiar daca e greu, il plimba prin toata bucataria, m-am trezit intr-o zi cu el la intrare Tongue out

        Cam asta facem noi, si deocamdata, pana la alte “mofturi” functioneaza.

    #5412
     BabyDea07 
    Participant

    Si al meu face la fel…e mai gustoasa apa de pe jos sau de pe mana… Bolul nu sta plin niciodata si nici in locul unde il pun eu, il varsa si linge de langa, sau pur si simplu asteapta sa se prelinga cate o picatura sa o poata linge. 

    Cred ca asa fac ei…mai mofturosi de fel 😛

    #5414
     raluka 
    Participant

    Este topicul preferat al pufoasei mele:)) De cand a venit vara, Bailey are piscina in balcon, unde face baie cam de 2 ori pe zi. Baie insemnand udat labutele din fata si scufundari :)) (totul din cauza caldurii)…………In ceea ce priveste apa de baut, e o aventura.. si ea varsa apa din castron, prefera sa bea ce gaseste pe jos decat sa bea din castron. Inainte fugea prin casa cu castronul in gura si il ascundea dupa draperie, acum castronul din ceramica o enerveaza si drept urmare scoate toata apa din el de cum il vede. Nu imi fac probleme din acest punct de vedere pt ca am urmarit-o zile intregi si bea destula apa. Pupici voua si pufosilor vostrii!

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account