Acest subiect conține 12 răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2355
     danieladdo 
    Participant

    Azi, Arrielle a mea, a inceput sa tuseasca fara sa se mai opreasca, abea putea sa traga aer…am fugit la ea, am luat-o in brate si am batut-o pe spate ca pe copilasii mici dupa ce mananca, apoi am incercat sa ii dau apa si putina carnitita in caz ca avea ceva in gat, dar nu a vrut nimica decit multivitamina la tub. Sper sa nu fie ceva serios si sper sa fi fost un fricel de par care a gadilat-o in gat….oricum am intrat in panica rau de tot..numai cu ochii pe ea stau….

    #3693
     Sonia Ugro 
    Participant

    Mi s-a intamplat si mie asta ieri cu Sunny.Nu stiu daca e acelasi lucru ,dar a inceput sa tuseasca scotand niste sunete parca ar fi stranutat.Cand ma duceam la ea nu mai avea nimic.Eu zic ca daca o tine tot asa  du-o la vet,daca nu,inseamna ca doar i-a intrat ceva in gat.Sper sa ii treaca.

    #3696
     iulia 
    Participant

    Asa face si Joy de cand a inceput sa-i creasca parul si lasa puful in urma … cel mai probabil ii intra puf in gat si o gadila :*

    La ineput si eu ma speram da acu face mai rar si doar cand sau dupa ce se linge dimineata 

    #3702
     danieladdo 
    Participant

    Arrielle nu a mai  tusit (sau stranutat), sper sa fi fost un fir de par de vina. Oricum am ramas surprinsa de volumul tusei, eram in alta camera si am auzit-o..asa un animalut mic si asa de zgomotos tusea! Si pe Bijoux l-a trezit care de obicei doarme dus si poti sa ii faci ce vrei ca nu se trezeste.

    Sper ca si Joy si Sunny sa fi avut un firicel de par si sa nu fie nimica serios Kiss

    #3705
     Anonim

    Mai tusesc si ei din cand in cand, nu intrati in panica Tongue out. E bine totusi sa fiti vigilente…

    #3751
     moko_laura 
    Participant

    ce-am patit si eu cu tazu…a tusit doua zile la rand…dar culmea, numai dimineata. seara nu avea nimic. cand tusea si stranuta credeam c-o sa ramana fara aer…doamne ce m-am speriat! eram pe punctul de a-l duce la medic dar, intre timp, am descoperit cauza. se juca cu o mingie de tenis si un purcelus din latex. amandoua jucariile erau scamosate…cum i le-am luat, cum s-a oprit din tuse.

    #5196
     raluka 
    Participant

    si pufoasa mea de vreo ora are ceva! nu tuseste zgomotos insa parca se ineaca cu cv! nu stiu ce poate fi! a baut apa si parca nu mai face asa urat ca inainte, dar nici nu i-a trecut! astazi a rupt un cearsaf de pe pat si mi-e frica sa nu fi inghitit material din el! sper sa nu fie nimic grav si sa ii treaca!

    #5194
     Anonim

    Naparleste?

    #5195
     raluka 
    Participant

    da!18

    #5191
     Anonim

    Ar fi bine sa ii iei un laxativ, mai ales in perioada de naparlire. Dihorii nu scuipa ghemotoace de blana ca pisicile, ci le elimina prin fecale. Laxativul ii ajuta si este recomandat pe toata perioada anului, nu numai pe timpul naparlirii.

    #5192
     raluka 
    Participant

    am fost cu ea astazi la medic, de urgenta in urma zilei de ieri si a noptii! a vomitat si s-a stricat la stomac! se simtea rau dar era vioaie, insa azi de dimineata era tare bleaga! a avut blanita in stomac insa a eliminat-o si a facut si conjunctivita! acum este sub tratament! pe langa picaturile pt ochi mi s-a dat si un lichid pe care sa il dau de 4 5 ori pe zi toata saptamana! acum se simte muult mai bine! am fost nevoita sa aman sterilizarea la recomandarea medicului! o voi duce la inceputul lui ianuarie! pupici

    #5198
     Bandit 
    Participant

    Roxi si ce laxativ e mai recomandat? banuiesc ca de la farmacia umana nu? si ai mei naparlesc.Si se pune in mancare sau apa.. cred ca e scris pe site,dar mie imi merge foarte greu netul de 2 zile (trebuie sa vina luni cineva sa vada ce are,ca mi se misca groanznic de cand am instalat celalalt calculator ) .

    #5203
     Anonim

    Exista laxativ special pentru ei – Ferret Lax si il papa direct din tub, nu e nevoie sa fie pacaliti. Daca nu, se poate cu laxativ pentru pisici, insa nu stiu sa iti spun cum se dozeaza.

Vizualizare 13 articole - 1 la 13 (din 13 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account