Acest subiect conține 18 răspunsuri are 11 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 5 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2265
     Simo_Pas 
    Participant

    Voi cum taieti unghiile la dihori?Il duceti la cabinet? Le taiati dumneavoastra acasa?

    Eu la Tina ii tai unghiile acasa, dar pot numai cand doarme Smile O pun pe pat din brate cand doarme, si ma apuc frumos cu unghiera sa-i tai unghiutele,dar sunt foarte atenta sa nu tai foarte aproape de zona vascularizata (roz) Pe cand se trezeste… nici nu stie ce sa intamplat Laugh 

    Voi cum procedati?

    #2564
     danieladdo 
    Participant

    Al meu nu sta..scoate tot felul de sunete ciudate  Smile trebuie sa ii atrag atentia cumva sa nu fie atent

    #2565
     margot1 
    Participant

    Daca ai pasta de multivitamine, unge-l pe burtica cu pasta si lasa-l sa se linga.

    Cit timp se linge pe burtica, tu ai timpul necesar sa-i tai unghiileLaugh

    Eu asa fac cu ai mei 3 puturosiLaugh 

    #2570
     Anonim

    Si eu procedez la fel ca Margot si functioneaza de minune. Pentru cine nu are multivitaminele, merge si cu tinutul de ceafa.

    #2582
     ingerasuoana 
    Participant

    tot cu tinutul de ceafa,acasica.

    #2701
     Elisza 
    Participant

    Eu i le taiam in somn, dar prefer sa i le las netaiate. Se catara foarte bine cu ele. O ajuta mai mult asa. Si de ce sa le tai? Sa nu ma mai zgarie? Fara probleme dupa ce i le tai am zgarietura dubla….

    #2723
     Anonim

    Este bine sa i le tai pentru ca ii deranjeaza, se rup sau se pot rani cand se scarpina.

    #3157
     brim 
    Participant

    Daca am taiat mai mult decat trebuie ce trebuie sa fac? Adica s-a miscat si am ciupit un pic din zona vascularizata si a dat sangele.

    #3158
     Simo_Pas 
    Participant

    Poti sa-l tamponezi cu putina vata cu betadina sau spirt sanitar

    #3161
     Anonim

    Saptamanal. Am observat ca devin destul de agitati daca nu au unghiile taiate; incep sa racaie, sa se urce pe dulapuri, sa le agate/rupa, ceea ce nu prea imi convine. Asa ca in fiecare saptamana vitamina – mangaiat – taiat unghii – sters in urechi (la cine e cazul) Laughing

    #3162
     brim 
    Participant

    Boris a fost ok repede dupa ce i-am taiat prea mult, dar supararea i-a trecut greu de tot :). Eu ii tai unghiile cand vad ca sunt prea mari, mai ales pe cele din fata, ca cele din spate, cum a spus si Simo, cresc mai incet..

    #3557
     Lilu 
    Participant

    Adolf a ajuns la noi cu o manichiura/pedichiura foarte ingrijita. Acum 3 zile i-am taiat din nou unghiile, ii veneau cam lungi, a stat foarte cuminte, se vede ca inainte a mai facut cineva treaba asta.

     

    La Merlin a fost o situatie mai delicata, el face 2 ani in august… ma indoiesc ca cineva i-a taiat unghiile. Avea niste gheare imense, deformate, mai ales la labutele din spate. Nu imi venea sa cred ca erau atat de mari. Norocul meu a fost ca Merlin a fost adus de Roxana, ea i-a taiat unghiile in timp ce eu il tineam de ceafa, s-a zbatut destul de tare. Cred ca in doua saptamani o sa mai am nevoie de ajutorul ei }{

    #3561
     Anonim

    Haha! Avec plaisir, ma cherie..

    #3569
     moko_laura 
    Participant

    cu unghiera, acasa, cand doarme..:)

    #3574
     Sonia Ugro 
    Participant

    Lui Sunny inca nu i-am taiat unghiile pentru ca sunt prea mici,dar am auzit ca multivitamina e foarte buna pentru a-i distrage atentia.Nu stiti de unde as putea sa fac rost?

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 19 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account