Acest subiect conține 24 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 12 ani.

  • Autor
    Mesaje
  • #3512
     iulia 
    Participant

    Sonia , da , poti toca carnita si mananca cam o jumate de lingurita la o masa, eu te sfatuiesc sa faci o tocatura si sa o pui in congelator pe cea care iti ramane , eu am facut in felul urmator : am tocat carnea si am pus in folie portii de cate o lingurita … am facut vreo 10  pachetele si le am bagat in congelator si in frigider, am lasat cam 2 lingurite portia pe azi si in fiecare seara scot cate un pachetel la decongelat asa , mancarea e proaspata.

    Legat de bobite… o sa le manance incet cand o sa poata sa le roada , acum e prea micuta dar cam intr o saptamana ai putea sa i pui si carnita si boabe dar pui mai putina carnita ca sa incerce si boabele , si pe cum se invata sa pepe boabe .. renunti la carnita in asa fel incat ajungi sa i dai carne doar o data pe zi sau de  ori asa ca desert… cate o feliuta subtire cand se comporta frumos , sper sa ti fiu de ajutor  , pupam boticul lui Sunny si pe tine te strangem in brate iulia si joy

    #3514
     Simo_Pas 
    Participant

    Este superba micuta, sa`ti traiasca Kiss  Poti incerca sa`i dai bobita (inmuiata in prealabil)  din palma de la tine 🙂

    #3520
     margot1 
    Participant

    O sumpete!!!! Sa-ti traiasca!!!!!

    La vara vin si o fur!!!!!!    

    #3525
     Anonim

    Bobitele inmuiate cum zice Simo. Carnea eu as zice sa fie zilnic in menu-ul micutei, iar Iulia zice bine cu aranjatul mancarii pe portii. Si eu fac la fel si e super ok.

    Cum papa astea mici doar 2 lingurite pe zi? Ai mei rupeau carnea-n patru! Erau niste fomisti 🙂

    Recomand si pasta de vitaminute, 7 zile/saptamana cat sunt in crestere. Sa-ti traiasca pufosenia!!!

    #3529
     Sonia Ugro 
    Participant

    Arta facutului cucusului a la SunnySmile

    #3648
     Sonia Ugro 
    Participant

    KissSunny e bine mersi,am facut injectia de antideparazitare si vineri mergem la antijigodie.As vrea sa pun niste poze frumoase cu ea,dar nu sta nicicum sa o fotografiezCry.

    <<Ne-am ntalnit cu surioara Joy sambata,ne-am jucat si ne-am distrat apoi am mers la vet.Din pacate veterinarul priceput a spus ca am raie in urechiuse(deci de asta ma manca tot timpul urechiusa).Am primit o injectie cu ivermal….iverme….avermu….ceva de genul.M-a cam durut dar apoi am auzit ca ma va scapa de mancarimea din urechi.Mami a spus ca aveam niste gandacei urati in ureche.Surprised.Dar,acum sunt bine,ma joc si sunt cuminte,desi uneori nu mananc bobitele si rastorn scara de la cusca,dar mami tot ma iubeste mult mult muuuuult.Mi s-a cam facut somn asa ca ma duc la culcarica,dar pupam toti dihorasii pe labute.>>

    #3724
     Sonia Ugro 
    Participant

    LA MULTI ANI! Astazi Joy,Bubu si Sunny implinesc doua luni!Vai,ce mult sau schimbat si parca de-abia ieri le-am primit in familia noastra…

    Sa faca nazbatii si sa se jace mult,muuuuuuult timp de acum inainte.O bucata de carnita suculenta e asteapta.Pupam toti dihorasii mai mari sau mai mici si sa creasca si ei frumos ca si noi.InnocentKiss

    #3726
     ingerasuoana 
    Participant

    Sa ne traiasca fetele Laughing

    sa se faca mari, frumoase si voinice!

    #3727
     iulia 
    Participant

    La multi anoi noua :)) ! Cum zicea Sonia , parca ieri am primit o pufosenie micuta cat un pachet de tigari … mi amintesc ca era mai mica decat palma mea … si acu e imensa fata de cat era … ne-am si ingrasat … sunny mai are putin si face 500 de grame… Felicitari fetelor inca o data !!!

    pupam toate boticurile pufoase !!!

    #4636
     Anonim

    Ce mai face Sunny? Nu mai stim nimic de voi, sunteti bine? 

Vizualizare 10 articole - 16 la 25 (din 25 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account