Acest subiect conține 117 răspunsuri are 12 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 11 ani, 8 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #4222
     Sonia 
    Participant

    am cumparat o bila speciala pt dihori in care bagi dihorul si el se rastogoleaste (asta e cand avem musafir ca sa il vada si el sa nu ii atatce)

    are 32 cm /

    e cea mai mare

    #4223
     iulia 
    Participant

    E mare Bila , e ok pt el … si pentru voi ca asa nu se baga pe nicaieri , nu, nu e problema ca a musat un mar . a mea se joaca cu merele , ne fura castravetii si ii ascunde si in general e ok cu orice fruct daca nu il si papa … ca nu poate digera stomacul  lui , fructele … joaca placuta pe afara :X va pupam cu drag

    #4406
     Sonia 
    Participant

    saptamana asta, vineri, 95% sigur rash va fi operat … scoaterea glandelor si castrare

    si of course ca am schimbat veterinarul, cel care il va opera a mai operat 4-5 dihori pana acum, iar perry, celalalt dihor din fagaras, merge regulat la el

    sper ca va fi mai bine

    i-am facut si deparazitarea interna cu invermectina, de data asta chiar a fost invermectina injectabil

    acest doctor a fost deacord cu schema de la roxana

    scuze ca nu am mai postat de luni de zile dar nu am timp, in fiecare zi am o activitate la care primesc teme si acum sunt in perioada cu temele .. sorry

    #4407
     ELEnNa 
    Participant

    Mai musca dihorasul tau? Stiu ca te plangeai ca ai probleme cu el. S-a cumintit? 🙂

    #4408
     danieladdo 
    Participant

    marul nu face rau daca ii dai putin, cit 2 bobite de mazare…eu le dau dihorilor mei si nu au patit nimica, le mai dau si castravete dar tot asa in cantitati foarte mici, doar asa sa guste.

    #4409
     Anonim

    Multa bafta cu operatia, Sonia! Ma bucur EXTREM de mult ca ai schimbat doctorul 😀 Sper ca Rash sa fie bine ingrijit de data aceasta 🙂

    #4410
     ingerasuoana 
    Participant

    ii tinem pumnii piticului!

    sa mai pui poze cu pufosul!

    si ne bucuram nespus ca ai schimbat medicul!

    #4411
     Sonia 
    Participant

    rash nu mai musca, decat cand il mai zmotoceste careva … abia astept sa terminam si cu operatia …

    #4413
     iulia 
    Participant

    tinem pumnii stransi pentru ca operatia sa mearga bine si sa nu aiba micutul Rash neplaceri Kiss… pupam nasucul lui de curios !

    #4471
     Sonia 
    Participant

    opretatia s-a tot anulat pana astazi, e la medic de 3-4 orea. s-a trezit deja si isi tot scoate gulerasul, iar cand e cu el jos sta linistit. avea raie la ureche, i-a pus niste picaturi, i-a taiat unghiile …. 😉 … maine mergem dupa el

    #4472
     iulia 
    Participant

    Noi nu i-am pus guleras defel ca sa nu o stresam si mai tare , de tras de operatie nu se pune problema ca ii doare si daca se ling e ok ca se vindeca mai repede … sanatate multa printului care acu e ca nou cu unghiutele mititele si urechiusele curate , bravo Sonia , ai ales bine medicul de data asta , sunte alaturi de voi :*

    #4473
     Sonia 
    Participant

    rash a venit acasa, merge cam crcanat si tot incerc sa il feresc de chestiile periculoase dar el se tot catara, asa ca timp d eo saptamana va petrece mai mult timp in cusca … in rest totul e normal, doctorul ne-a zis sa nu ii schimbam timp de 1-2 saptamani dieta. e foarte bucuros ca e acasa si linge pe toata lumea!

    #4474
     ingerasuoana 
    Participant

    super!!!!!

    ne bucuram ca pufosul a avut parte de un doctor bun!

    ii dorim refacere usoara si zbenguiala cat mai repede.

    sa mai pui poze cu pufosul Laughing

    #4487
     Sonia 
    Participant

    azi mergem cu el sa ii scoata atele. mi-e asa mila de el ca i se face totul pe viu … dar dupa asta gata!

    #4490
     Sonia 
    Participant

    gata, oficial am terminat! s-a cam zbatut cand i-a scos atele dar acum sare si linge si afe  tot ce facea de obicei! merge singur la litiera, dar noi inca nu ne-am obisnuit cu asta … dispare cate o data si il cautam dar el bea apa sau e la litiera.

Vizualizare 15 articole - 91 la 105 (din 118 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account