Acest subiect conține 4 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  ingerasuoana acum 12 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2377
     ysyoko 
    Participant

    Din pacate Kiki n-a scapat asa usor de toata experienta asta cu puiutii. A facut mastita. Am fost de 2 ori la Dr. Radu pana acum..si asteptam sa ne facem bine. Kiki este unsa de 3 ori pe zi cu un gel verde care miroase a menta si este tare amar de care scapa cu usurinta sterganduse de mine, uneori ca sa se stearga mai bine eventual se mai baga si pe sub tricou. Singura suferinta majora din toata treaba asta pt ea este ca a trebuit sa fie separata de puiuti pt ca nu mai are voie sa ii alapteze…si inca ii cauta in disperare.

    #3973
     ysyoko 
    Participant

    As fi putut sa o duc la dihorei sa ii vada fara ca ei sa suga asta daca era bine…dar din pacate ea trebuie sa isi opreasca productia de lapte ca sa se faca bine si daca isi vede puiutii o sa o stimuleze sa faca mai mult laptic…asa ca va trebui sa nu-i vada sa nu-i auda si sa nu-i miroasa. A inceput totusi sa mai uite de suparare si sa se joace cu Rici. Iar puiutii au ramas toti pe capul meu…ce mai distractie 🙂 deja sunt niste mici houdini, nu mai pot fi tinuti in cusca pt ca stiu pe unde sa evadeze. Aseara 3 fetite erau inghesuite dupa un dulap unde au ajuns intrand pe o gaura in care mie imi iincap 3 degete…le-am ademenit cu mancarica si am astupat ascunzatoarea.

    #3985
     ingerasuoana 
    Participant

    pupam mamica sa se faca bine!!! KissKissKiss

    offf, smecheroasele!!!! distractie mare pe capul tau Laughing

    #3995
     ysyoko 
    Participant

    Kiki s-a facut bine. Micutele mi-ar rontai picioarele toata ziua daca n-ar trebui sa mai si doarma.

    #3999
     ingerasuoana 
    Participant

    ce bine!

    ne bucuram pentru ea!

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account