Acest subiect conține 6 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de  Elisza acum 13 ani, 5 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2300
     Elisza 
    Participant

    Cand am luat-o pe Sheba, o zi de vineri, 4 iunie, avea numai o luna. Era micuta cat un telefon.:) Mi-a adus-o un amic tocmai de la Tg. Mures. Era in jurul orei 22 cand a trebuit sa iau cusca cu un ghemotoc mic, in fundul custii. Era mica-mica… Abea isi deschise ochisorii. Cand am ajuns in fata blocului a inceput sa planga de foame. Parca era un bebelus si dabea atunci m-am gandit ca ii este foarte greu fara mamica si am inceput sa ma condam pentru alegerea facut. Credeam ca o voi primii mai maricica. Am ajuns sus si iam desfacut mancarica. Nu stia sa pape. A trebuit sa-i bag in gurita cand o deschidea. Defapt nu stia sa mestece. Stiam ca trebuie hranita din doua in doua ore, asa ca am culcat-o la capul meu sa o aud cand se trezeste. Toata noaptea nu am dormit de frica sa nu ma culc pe ea. Adormea numai daca statea pe gatul meu. Ma uitam la ea si ma gandeam ca nu va trai. Era mult preea mica decat imi imaginam, dar ma gandeam ca daca nu vroiam un dihoras… acum era blana la gatul cuiva sau uitata intr-un dulap sau poate avea si ea puiuti peste cateva luni.

    Din acea zi a inceput totul. Dupa doua zile i-am cumparat lapte praf pentru pisici si ii dateam cu biberonul. Cu timpul a crescut. Nu trebuia sa ma trezesc la fiecare doua ore. 

    Acum este maricica, alearga, face la litiera, merge in lesa… si cand ma uit in ochisorii ei, cand o vad ca face toate lucrurile astea, imi aduc aminte ca zilnic mor multe sufletele pentru niste fite, dupa care ajung la gunoi. Degeaba sunt ucise! Acum, cand are aproape 6 luni, adorme cu labuta in gura pentru ca a fost luata mult prea devreme de la mamica ei….

    http://i51.tinypic.com/w98e39.jpg

     http://i55.tinypic.com/102qzpv.jpg

    http://i52.tinypic.com/2w7k755.jpg

    #2751
     Simo_Pas 
    Participant

    Este super draguta !!!! Sa`ti traiasca sa te bucuri de ea!Kiss

     Daca mai retin bine 3 dihorasi a adus atunci persoana respectiva, dar Sheba e cea mai cuminte dintre toti.

    #2752
     ingerasuoana 
    Participant

    Ah ce dulce e pitica!

    Sa iti traiasca!

    Pt toata chinuiala de la inceput si toate noptile nedormite sunt sigura ca te rasplateste si te va rasplati mereu!

    #2753
     Elisza 
    Participant

    Da Simo. 3 a adus, iar a mea este ingeras.:D Ma rasplateste si nu ma plang pentru tot ce am facut pentru ea. Fiecare animal merita 'efort' din partea oamenilor.

    #2754
     Simo_Pas 
    Participant

    Ai dreptate Elisza, fiecare animal merita efort! Si eu zic ca toti sunt ingerasi Wink

    #2755
     Anonim

    Bubulina mica…imi aduce aminte de cei 10 puisori ai mei. Erau toti asa pufosi si plangaciosi..hehe, ce vremuri…

    #2757
     Elisza 
    Participant

    Cred ca erai foarte mandra de ei cand au inceput sa mearga:). Cand i-ai auzit pentru prima data plangand…:)

Vizualizare 7 articole - 1 la 7 (din 7 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account