Acest subiect conține 7 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  ingerasuoana acum 11 ani, 9 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2400
     Roxana 
    Keymaster

    Da, sa rezolvat si incaodata va multumesc Simona si Roxana >:D< Dihoritele sunt bine, ele se numesc Kiki (asta e foarte agil) si Zuzu (asta in scimb e mai sensibil mai femeie asa). Ne jucam fiecare dimineata si seara. Ele mananca pipota si inima taiat in bucati.  Acuma nu se mai sperie de noi (ca acuma 10 zile) si deja suntem prieteni de joaca. A inceput sa se obisnuiasca cand il ridicam si il smotocim. Daca sunt ele afara tot timpul stau in jurul meu deja se urca pe mine si fac croaziera in jurul gatului meu 🙂 Cu muscatura progresam destul de bine, si e clar cand e joc mare nu il bagam mainile, de altfel ne mai prind ele asa fin ca sa ne traga in cusca dar din nefericire nu ne incapam :)) Au ele o cusca cu etaj (jos litiera, sus hamac) in debara (unde e destul de frig, ca nu le place caldura deloc) si cu o teava groasa e legat cu living unde e antreul lor, de fapt bucataria ca aici e mancarea si apa (de asta cu bila). Casa lor e elvetia lor numai eu ma bag cand il curat dar numai cu acordul lor 😀 Daca se sperie de ceva se retrag cu mare graba aici si stau in teava si se uita afara pana trece pericolul :))) Deci e misto e ok, saptamana viitoare mergem la doctor la recensamant si vaccin. (da am asteptat pana se obisnuiesc cu omul k lumea, ca ele provin dintr-o crescatorie unde erau afara si fara mult contact cu omul) Pozele – vor fi si ele, dar asa de rapid se misca ca e greu de facut.

    #4335
     ysyoko 
    Participant

    ehe si a mai aparut inca o Kiki in lumea dihorasilor 🙂 abea astept sa vad si pozele cu micutele. :* dihoritele :*1

    #4336
     Simo_Pas 
    Participant

    Ma bucur ca va-ti acomodat impreuna. La ferma le da carnita de pui amestecata cu carnita de vita (pulpa recomandat) Si eu le fac din amestec putina supa care le place la nebunie Smile

      Asteptam pozele!!!

    P.S. Le puteti prosti cu ceva carnita,multi-vitamina  sa stea la poze.

    #4334
     ingerasuoana 
    Participant

    bine ati venit!!!

    sa va bucurati si sa va jucati impreuna!

    asteptam cu nerabdare poznele cu buclucasele!

    pupam hoatele!

    #4419
     attila 
    Participant

    Poze le gasiti pe facebook (albumul: My ferrets)  😉

    #4802
     attila 
    Participant

    gasiti niste filmulete despre pufoshi mei aici: http://www.youtube.com/user/attilaantal/videos

    #4826
     Simo_Pas 
    Participant

    Ce scumpe sunt amandoua :))

    #4832
     ingerasuoana 
    Participant

    doua pufosenii dulci Kiss

Vizualizare 8 articole - 1 la 8 (din 8 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account