Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Sonia acum 12 ani, 7 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2387
     Anonim

    Doamna cu care am fost la Tg Mures a pierdut unul dintre cei doi masculi pe care ii luase ieri. A cazut pe geam de la etaj…:(

    Desi dansa nu a postat pe forum (dar il citeste), am simtit nevoia sa scriu un post in memoria dihorasului. Jerry era un dihoras aparte, blaze, capuccino cu labute albe. O superbitate! Initial era un plan un singur pui, insa doamna s-a indragostit iremediabil si nu a putut sa plece fara sa mai ia unul. Desi a izolat casa si mai ales geamul de la balcon, nu s-a gandit ca exista sansa sa ajunga la geamul de la sufragerie, intrucat nu aveau pe ce sa se catere.

    Pierderea lui Jerry trebuie sa fie un semnal de alarma pentru noi toti. Si eu am patit acelasi lucru cu Bijou, desi, slava Domnului, nu am pierdut-o la momentul respectiv: nici acum nu imi explic cum a reusit sa se catere pe peretele balconului. Dihorii sunt foarte ingeniosi; nu ii subestimati! Daca va ganditi: 'nu are cum sa ajunga, este imposibil' ati gresit din start. Deja avem multe exemple de acest gen care infirma acest lucru. 

    Nu conteaza ca aveti fereastra in tavan, puneti site bine securizate! Costurile sunt mult mai mici daca luati personal rama si plasa de la un magazin de tamplarie pvc si le confectionati singuri acasa. 

    Imi pare extrem de rau pentru Jerry si stapanii lui. Stiu cat de dorit si iubit a fost…:(

    R.I.P. Jerry

    #4183
     Sonia 
    Participant

    imi pare rau! roxana are dreptate, dihorii pot gasii gaurele cat de mici pe care sa iasa, azi de dimineata m-am trezit cu rash pe hol. scapase din cusca desii, dupa ce mi-a mai scapat o data, dar am fost pe faza, acum cateva saptamani, am legat gratiile cu sarme, si azi-noapte a evadat. a stat toata noptea liber prin casa. slava Domnului ca nu a cazut de la balustrada.

    imi pare rau pentru jerry … 🙁

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account