Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 10 ani, 10 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2528
     BabyDea07 
    Participant

    Buna,

     

    Am deschis topicul acesta pentru ca sunt indecisa in ceea ce ar trebui sa fac. Am deja un dihoras in varsta de 3 ani, care a fost crescut singurel (din cate stiu). De cand mi-am schimbat locul de munca sunt 2-3 zile pe sapt in care sunt plecata de dimineata pana seara, astfel incat Cleo (dihorasul) e singurel. E cuminte, nu face prostii (inafara de nevoile pe langa litiera), dar imi pare si rau cand ii vad mutrisoara mirata in momentul in care ies pe usa… De aceea ma gandeam daca nu ar fi bine sa ii cumpar un partener. De aici si intrebarile … si sunt de toate genurile.

    1. Din moment ce el a fost crescut singur, oare ar accepta inca un membru sau l-ar smotoci bine?

    2. Daca ar accepta un nou membru ar fi ok sa fie unul mic sau unul cam de aceeasi varsta?

    3. E ok/corect sa iau inca un animalut in conditiile in care sunt mai mult timp plecata de acasa?

     

    Cry Voi ce ati face in locul meu?

    #5416
     Anonim

    Dihorii pot fi mai fericiti in doi, mai ales daca sunt lasati singuri o perioada mai lunga de timp, insa trebuie sa ai mare grija cu acomodarea. In functie de personalitatea acestora, acomodarea poate fi extrem de usoara sau foarte anevoioasa (cu conflicte pentru teritoriu, batai, etc). Trebuie sa ai timp la dispozitie sa te asiguri ca cei doi sunt in regula in momentul in care ii lasi singurei in casa.

    Este de preferat sa iei un dihoras mai apropiat de varsta lui, necastrat. Daca timpul nu iti permite o astfel de supraveghere, mai bine il lasi singurel…

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account