Acest subiect conține 128 de răspunsuri are 9 voci și a fost actualizat ultima dată de  Simo_Pas acum 12 ani, 4 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #3781
     Simo_Pas 
    Participant

    Foarte faina litiera si e bine ca o foloseste micuta. Multi pupici ca tare dragalasa mai este Kiss

    #3783
     Anonim

    Abia urca in ea :)))))) Ce fetita curatica ai Kiss

    #3784
     ingerasuoana 
    Participant

    Bandita!

    ce ii mai place sa se bage si in ea si pe langa….parca ar fi sora cu Bubu Laughing

    Bubu foloseste litiera ca loc de ascuns…ii place sa o dea la o parte si sa se bage dupa ea….mai facem si in ea…dar cand e lenea prea mare si fratiorul Dex e la usa asteptand bipezii, facem langa usa Undecided 

    invatam noi….dar numai cu bunataturi Innocent….

    invatam sa si raspundem la nume, dar tot asa, daca avem ceva de castigat…

    in rest cautam, misunam, bagam nasu peste tot, ne ascundem in toate gaurile si il enervam pe fratioru cel mare 😀

     

    pupam toate pufoseniile!!!Kiss

    #3785
     iulia 
    Participant

    Multumesc fetelor , adevaru e ca-i place tare mult noua litiera , se catzara cu usurinta in ea , am umplut-o cu nisip asa , cam 5 kg 😀 si ii place la fel de mult sa sape in ea , isi baga si capul si apoi stranuta de cateva ori bune, la inceput ne panicam dar acum stim ca daca stranuta, sigur e cu capu-n litiera … o mai impinge doar ca sa-i poata roade marginile si pe langa ea nu face , dar in schimb acu are o “toaleta” noua … la mami sub birou … cam o data pe zi se gandeste sa-mi ude parchetul in rest nu ma plang , e cumintica si ca si Bubu si Sunny exploreaza non-stop.

    Mai nou ne fura shosetele si pixurile si le ascunde sub calorifer (acolo e ascunzatoarea ei) insa are o problema cu zgomotele , cum se aude ceva nou  fuge sub calorier si nu iasa pana ce o strigam ca si cum am asigura-o ca e liniste si poae veni :)) nu stiu cum sa o obisnuim cu zgomotul da ne straduim din greu 😛

     

    Pupam toate pufoseniile pe botic si bipezii pe degetele Kiss 

    #3792
     Anonim

    Se va obisnui in timp sau…va fugi tot timpul sub calorifer (cum face dihorita mea, Leeloo:P). Nu e bai :))

    #3793
     iulia 
    Participant

    Eu ma amuz de situatie inca nu am ajuns sa disper , insa ma gandesc pe cand va fi sa o scoatem afara la iarba verde … se va panica … si ma gandesc ca se va baga sub prima chestie  si nu o voi putea scoate … :)) mai vedem cum decurg lucrurile … momentan ne-am obisnuit cu televizorul mai tare … e un pas inainte , nu ?

    #3794
     ingerasuoana 
    Participant

    Mami, daca nu dai nimic bun cand facem la litiera sau nu ne lauzi, noua ne place sa facem si prin alte parti. Laughing

    Iar in ceea ce priveste zgomotul, nu cred ca va exista leac…si cand sunt mari sunt receptivi si se sperie….dar e adevarat ca nu fug tot timpul….depinde…

    Oricum ai rabdare sa crestem….ne vom speria mai putin, treptat Tongue out

     

    va pupacim!

    #3795
     ingerasuoana 
    Participant

    Cand o scoti afara trebuie sa ai grija ca ei au directia spre ascunzatori- sub masini, in gauri….

    #3802
     Lilu 
    Participant

     

     Uitati cat de dulce e Merlin incercand sa-si spele dintisorii in joaca. :X  ( Pupe)

    #3806
     Anonim

    Hehe, nu o sa ai probleme cu el sa ii speli dintisorii. Caut si eu o periuta de dinti pentru pisici, daca stie cineva pe unde pot gasi, sa imi spuna 🙂

    #3814
     iulia 
    Participant

    Cat de atras e Merlin de periuta de dinti , a mea fuge mancand pamantul !!

    Mai nou am invatat sa dormim ziua desi in casa e racoare si sa ne jucam noaptea , iata si dovada. Joy se joaca frums de tot cu sticla de suc a lui tati inainte de rasaritul soarelui asa cam pe la 5 dimineatza :)) 

    si ne distram atat de tare incat trebuie sa trezim toata casa  :))

    pupam toti dracusorii imblaniti si va uram si voua spor la joaca

    si acu cateva poze proaspete … ne plac peturile tare mult ca nu fac atata zgomot ca juariile care mi le ia mami 

    http://i1118.photobucket.com/albums/k608/iuliapitic/10%20weeks%20ferret%20Joy/IMG_0002.jpghttp://i1118.photobucket.com/albums/k608/iuliapitic/10%20weeks%20ferret%20Joy/IMG_0009.jpghttp://i1118.photobucket.com/albums/k608/iuliapitic/10%20weeks%20ferret%20Joy/IMG_0012.jpghttp://i1118.photobucket.com/albums/k608/iuliapitic/10%20weeks%20ferret%20Joy/IMG_0018.jpg

    http://i1118.photobucket.com/albums/k608/iuliapitic/10%20weeks%20ferret%20Joy/IMG_0020.jpg

     

    Joy si mami va pupacesc dulce si va ureaza joaca placuta !!!

    #3816
     iulia 
    Participant

    puupam si noi Pupe, domnisoara in cauza de care zici tu are program matinal si taty nu e incantat de idee

    aseara am iesit la plimbare pe racoare si tot mai mult de 5 n-a dormit

    #3818
     margot1 
    Participant

    Iulia, poate cu timpul, daca nu aude zgomote in casa, va dormi pina mai tirziu.

    Dar daca in timpul saptaminii va sculati la 5 si ii acordati atentie, atunci se va trezi automat si in weekend tot la 5Laughing

    Ai nostrii 3, in timpul saptaminii primesc carnita cruda dimineata la 5, putina frisca si o portie scurta de joaca.

    In weekend, doamne fereste daca uitam sa inchidem usa la dormitor: la 5 dimineata 3 perechi de picioruse scormoneau la usa de la sufragerie sa iasaYell.

    Dar acum, de cind ne-am mutat, nu mai scormonesc la usa. Sau nu ii mai auzim noi (ei sunt in mansarda, au camera lor)

    #3820
     iulia 
    Participant

    E liniste la noi in casa , ne trezim la 9 (dan merge pe 9 jumate) deci nu ar trezi o galagia , dar cred ca s-a obisnuit cu faptu ca atunci ne poate roade degetele de la picioare in voie … :)) cu timpul spe sa doarma mai mult , acum o scoatem pe la 22-23 la plimbarica de seara in brate .. si speram sa invete sa doarma cuminte pana ne trezim si noi … daca nu , o sa i lluam un fratior , desi voiam mai pe la anu … sa creasca rasfatata casei si apoi sa vina alt bebe 

    multumesc de sfaturi si sper sa revin cu vesti bune 😛

    #3823
     Sonia Ugro 
    Participant

    Ce scumpica e surioara Joy!La fel face si Sunny cu sticlele.Mai nou are o tactica imbunatatita de atac:dupa ce o atatam,merge in spate,isi zburleste codita si toata blanita si sare in fata la atac.Dupa aia iara se retrage si tot asa.De abia reusim sa o prindem pe viteaza.De abia asteptam sa iesim afara.De cand sta pe balcon s-a obisnuit cu zgomotele (balconul de abia acum urmeaza sa il izolam si sa il inchidem).Ii facem loc de joaca lui SunnyLaughing.Pupam toti dihorasii pe nasucuri si plecam sa ne mai jucam putin.Kiss

Vizualizare 15 articole - 106 la 120 (din 129 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account