Acest subiect conține 82 de răspunsuri are 16 voci și a fost actualizat ultima dată de  ana-simona acum 11 ani, 3 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2290
     Simo_Pas 
    Participant

    Cry Ieri am fost cu Tony la castrat si trebuia sa-i scoata si glandele perianale, dar din cauza ca abia a adormit si s-a trezit foarte repede mai trebuie sa merg o data cu el la cabinet. Dupa o doza foarte mare de anestezic, doctorita a considerat ca este mai bine asa, adica 2 operatii. Acum este ok, dupa ce am venit de la cabinet deja a mancat, eu nu stiam ce sa fac, daca sa-i las mancarea sau nu :-?? in final  mi-a fost cumva sa-i iau mancarea cand l-am vazut ce cu pofta manca si in consecinta a vomat, dar foarte putin. Dupa o ora de la operatie deja dormea pe spate si nici o urma de stres nu avea Smile

     Pe Tina cand am sterilizat-o, a adormit bustean la prima injectie, la Tony i-a dat 3 injectii si tot  nu a adormit cum ar fi trebuit.

    #2720
     Anonim

    De ce ii mai scoti glandele? Pentru scoaterea firelor, nu trebuie anestezie..poti sa o faci si tu acasa singurica Kiss

    #2728
     Simo_Pas 
    Participant

    Glandele se pot infunda si nu mi-ar place sa-l duc sa le desfunde  si din cauza mirosului. Pe mine nu ma deranjeaza dar sotul insista Smile

    #2731
     Anonim

    Hmm…eu nu le-am scos glandele si nu s-a infundat nimic pana acum. Dau puf foarte rar si chiar nu ma deranjeaza. Bineinteles ca este decizia voastra in final, insa este de preferat sa eviti anesteziile, pentru ca ii afecteaza rinichii (vezi Pif, dar daca nu il operam de atatea ori, nu ar fi mers niciodata). Ce fel de anestezie foloseste doctorita ta? Injectabila sau pe baza de gaz?

    #2734
     Simo_Pas 
    Participant

     Foloseste anestezie  injectabila, ia dat in buca. Si eu as fi vrut ca la prima anestezie sa-l fi rezolvat cu totul, dar asa a fost nu sa putut.

    #2817
     Simo_Pas 
    Participant

    Smile La Tony nu ia ras burtica, doar putin la oua la ras.Este ok Tony maine cred ca o sa-l opereze de glande.

     Nu este ca si la femele, pe ele saracutele mai tare le taie, este mult mai greu Yell

    Te-am vazut zicand doamna doctor, cine a  operato? In cj ? Cred ca avem aceasi doctorita daca e la cine ma gandesc eu Smile

    #2819
     Simo_Pas 
    Participant

    Multumesc Pupe14 Kiss

    Credeam ca ai operato la cluj, deoarece este o doctorita care are cabinet si in cluj si in turda Dr. Udvary Margareta o cheama Smile Oricum din cj si turda a fost singura care sa bagat pe dihori, ea a operato a`2`a oara si pe Tina (cand sa crezut ca are fisura de intestin si defapt era criptococoza,peritonita…)  Azi cand am sunat mi-a zis ca in principiu maine, acum sa vedem la dimineata daca ma suna sau nu.

    #2872
     ingerasuoana 
    Participant

    Ne programam si noi cu blanosu pentru scoaterea bijuteriilor si a glandelor pentru vineri…Confused

    sper ca o sa fie totul ok Smile din partea dr Radu stiu ca va fi totul ok. sper sa fie si din partea lui Dexter….

    #2873
     Anonim

    Dexter nici nu o sa stie pe ce lume e, believe me Cool

    #2874
     ingerasuoana 
    Participant

    Laugh

    sper sa nu se supere pe noi Laugh si sa ii treaca repede ameteala Smile

    #2875
     Simo_Pas 
    Participant

    O sa fie ok Dex Smile si nu o sa mai miroase Wink

    Bafta!!! Multi pupiciKissKissKiss

    #2876
     ingerasuoana 
    Participant

    multumim!

    pupiciKissKissKiss

    #2882
     ingerasuoana 
    Participant

    multumim de incurajari!

    si multumim ca ne iubiti si dupa, cand nu vom avea bijuterii Embarassed

    pupici de la Dexter si de la Mamitza mea (Oana)

    KissKissKissKissKiss

    #2894
     ingerasuoana 
    Participant

    din pacate nu mai putem merge vineri….

    vom mergem saptamana viitoare…

    Kiss

    #2896
     Simo_Pas 
    Participant

    Acuma 2-3 zile in + sau -… pentru el tot aia e Smile Eu aseara am spalat toate paturicile din cusca lor si vreau sa zic ca nu mai miroase Tony delok Wink

    Multa bafta saptamana viitoare KissKissKiss Sa ne ti la curent Smile

Vizualizare 15 articole - 1 la 15 (din 83 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account