Acest subiect conține 11 răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de  Smith acum 11 ani, 10 luni.

  • Autor
    Mesaje
  • #2442
     Cezarina Kubina 
    Participant

    Buna!Eu sunt Tarja si am 7 saptamani.M-am nascut in 16 aprilie la Baia Mare dar de o saptamana m-am facut clujeanca.Deja m-am obisnuit cu noua mea familie.Sunt cea mai alintata avand in vedere ca sunt mezina familiei.Am voie sa umblu peste tot si sa fac orice.Deocamdata dorm mult,mult,mananc ca o sparta…(doar trebuie sa cresc,nu?)si imi place sa ma joc cu mami.Acum nu mai musc,doar in prima zi am capsat-o pe mami rau de tot si acum imi pare rau asa ca o rasplatesc cu pupici pe nas!

    Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

    Photobucket

     

    Photobucket

    #4808
     Anonim

    Bine ai venit, frumusico! Este o scumpa; sa-ti traiasca, Cezarina!

    #4812
     iulia 
    Participant

    Bine ai venit Tarja ! esti un bebl frumos neam cu Joy  mea… abia astept sa te vad, pupicei !

    #4835
     ingerasuoana 
    Participant

    bine ati venit!

    sa va traiasca!

    pupam nasucu ei de alintata!

    #4839
     Simo_Pas 
    Participant

    Bine ati venit! Kiss Ce mica,scumpa si dragalasa este !!! Sa creasca mare si sanatoasa! Il asteptam si pe fratiorul ei 😉

    #4846
     iulia 
    Participant

    Frumoase toate 3 si se si inteleg , e super ce mai … felicitari mamicii !

    #4847
     ingerasuoana 
    Participant

    sa va traiasca printesele!!!

    sunt tare dulci!

    #4867
     Smith 
    Participant

    Ce frumusete de animalute atunci cand dorm, cand se trezesc si se joaca nici nu mai vorbim, cei mai draguti.

    Cezarina Kubina eu am fost in Baia-Mare in cautarea unui dihor domestic la un magazin de animale, a zis ca imi cauta pentru ca nu avea acolo, am facut un fel de comanda. Fix azi ma sunat dupa doar o zi, dar pacat ca mia gasit doar alb, sunt foarte frumosi si albi dar eu prefer cei maroni.

    Vroiam sa te intreb, ai cumparat dihorul tau de la ceva persoana fizica care are crescatorie si se ocupa cu asa ceva? sau tot ceva magazin de animale, asteptand ca mine cu nerabdare sa imi gaseasca unul de vro 8 saptamani. Trimite un mesaj daca ai ceva informati de unde as putea cumpara, intreb si eu ca poate e posibil sa nu imi gaseasca aceea persoana de la magazin de animale, si aici pe forum despre asta e vorba 🙂 , sa ne ajutam sa fie cat mai multe persoane cu asa dihori superbi.

    #4868
     Cezarina Kubina 
    Participant

    fedorca a spus:

    Ce frumusete de animalute atunci cand dorm, cand se trezesc si se joaca nici nu mai vorbim, cei mai draguti.

    Cezarina Kubina eu am fost in Baia-Mare in cautarea unui dihor domestic la un magazin de animale, a zis ca imi cauta pentru ca nu avea acolo, am facut un fel de comanda. Fix azi ma sunat dupa doar o zi, dar pacat ca mia gasit doar alb, sunt foarte frumosi si albi dar eu prefer cei maroni.

    Vroiam sa te intreb, ai cumparat dihorul tau de la ceva persoana fizica care are crescatorie si se ocupa cu asa ceva? sau tot ceva magazin de animale, asteptand ca mine cu nerabdare sa imi gaseasca unul de vro 8 saptamani. Trimite un mesaj daca ai ceva informati de unde as putea cumpara, intreb si eu ca poate e posibil sa nu imi gaseasca aceea persoana de la magazin de animale, si aici pe forum despre asta e vorba 🙂 , sa ne ajutam sa fie cat mai multe persoane cu asa dihori superbi.


    fedorca a spus:

    Ce frumusete de animalute atunci cand dorm, cand se trezesc si se joaca nici nu mai vorbim, cei mai draguti.

    Cezarina Kubina eu am fost in Baia-Mare in cautarea unui dihor domestic la un magazin de animale, a zis ca imi cauta pentru ca nu avea acolo, am facut un fel de comanda. Fix azi ma sunat dupa doar o zi, dar pacat ca mia gasit doar alb, sunt foarte frumosi si albi dar eu prefer cei maroni.

    Vroiam sa te intreb, ai cumparat dihorul tau de la ceva persoana fizica care are crescatorie si se ocupa cu asa ceva? sau tot ceva magazin de animale, asteptand ca mine cu nerabdare sa imi gaseasca unul de vro 8 saptamani. Trimite un mesaj daca ai ceva informati de unde as putea cumpara, intreb si eu ca poate e posibil sa nu imi gaseasca aceea persoana de la magazin de animale, si aici pe forum despre asta e vorba 🙂 , sa ne ajutam sa fie cat mai multe persoane cu asa dihori superbi.

    Salutare!Eu am luat-o pe Tarja de la un crescator,au fost 5 fetite(2 sampanii si 3 bandite)dintre care 4 au ajuns in Cluj,una in Bucuresti.Din cate stiu mai sunt de vanzare la Sf.Gheorghe sau cineva din Cluj ar da spre adoptie 5 dar doar pe toti odata.Sunt adulti,nesterilizati,3 femele si 2 masculi.Sper ca te-am ajutat cat de cat!

    #4869
     Smith 
    Participant

    Buna din dou, nu as putea tine mai mult de unul, stau la apartament, cu unul mas descurca, am mai avut o pisica care am crescut-o vreo 7 ani, dupa care am lasat-o la bunici, e mai batrana i place mai mult sa stea la soba la caldura decat sa se joace. Cu un dihoras as avea timpul necesar sa ma juc cu el si sa il fac sa se simta bine, il vreu micut sa avem o viata legata unul cu celalalt asa ca un frate mai mic Laughing

    Multumesc oricum de ajutor, cred ca voi avea in urmatoarea saptamana mai mult noroc si ma va suna cum ca mia gasit un dihoras dragut maro pe gustul meu. Multumesc inca o data de masajul dat inapoi, o zi buna in continuare.

    #4870
     iulia 
    Participant

    Imi pare rau sa intervin fix pe subiectul Tarjei si-mi cer scuze dar , domnisoara sau doamna care si doreste un “dihor pe gustul ei” tin sa o pun in tema cu cateva lucruri , daca ai renuntat a pisica dupa 7 ani pentru ca avea chef sa dorama mai mult langa soba , tin sa te anuntz ca dihorul , doarme pana la 18 ore pe zi , el asta face doarme , mananca si se joaca … atat si nimic mai mult … ca sa nu cumva sa te plictisesti si puiutul “pe gustul tau” sa ajunga la adoptie , mai gandeste te o data daca chiar ai nevoie de un animalutz atat de “iubitor de somn”

     

    P.S : Scuze , dar nu m- am putut abtine !

    #4874
     Smith 
    Participant

    Buna Iulia, era o vorba mai degraba cu lasatul pisici la bunici sa stea la soba si sa doarma, scuzele mele, tu nu ai de ce sa te scuzi, ai zis si tu o parere. Zi eu sa ti un animal peste 7 ani intr-un apartament e ceva, si eu aveam vreo 12 ani atunci, pisica mea Kiti a fost cea mai rasfatata pisica, la vremea aia a castigat si un concurs intr-o revista 🙂 , era dusa cu masina in multe locuri, unde mergeam eu era si ea cu mine. Problema era parul, puteai sa o periezi, i faceam baie, dar tot lasa un par foarte mult in casa, cand era mai tanara nu aveam probleme, este o pisica “black cat long hair” nu stiu exact rasa, era neagra si parul foarte lung.

    Mam temut sa nu ma imbolnavesc de acel par, ma si supara cand imi intra in gura, se intampla foarte des, pisica avea voie sa doarma si sub plapoma mea… si eu mai sensibil nu am avut ce sa fac decat sa o duc la tara. Bunica mea are animale printre care si pisici stie sa le creasca. A avut un caine deodata cu mine si a trait 16-17 ani daca nu ma insel, si eu zic ca acolo are un camin perfect, doarme ea la soba dar noaptea i place sa vaneze.

    Un dihor va fi perfect pentu mine, stiu ca doarme 20 ore, imi plac animalele sa le vad cum dorm. Parul de dihor nu cred ca ma va deranza, cel de pisica e mai subtire si “aspru”, cel de caine si alte animale nu ma deranjeaza, nu cred ca dihorul are parul ca de pisica, si de are nu cred ca i cade toata ziua asa ca la o pisica, cand i dai un pupic sa te trezesti cu parul in gura. 

    Asa ca nu vad de ce sa nu poti lasa la tara un animal, un animal normal ce iti face probleme, stiind ca cineva are grija de el si tu poti merge la el sa il vezi cand vrei tu. A trecut vreo 3 ani de cand nu am un animal, pana ce nu am vazut dihorii nu credeam ca o sa mai am repede un animalut. Hotararea nu a fost rapida, dupa multe informati, de vreo 3 luni am hotarat, voi cumpara un dihor si va ramane langa mine tot timpul, nu fac eu adoptie nici cu pisica nu am facut, era o problema, o pot vedea cum am mai spus cand vreau eu, e bine sanatoasa si pot spune ca mai bine se simte acolo.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

CONTACTEAZA-NE!

Lasa-ti-ne un mesaj si noi vom reveni cu un raspuns cat se poate de repede.

Se trimit datele

©2024 Dihori.ro - comunitate dedicata dihorilor ca animale de companie

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

Create Account